مقالات

10 راهکار برای افزایش فشار آب در منزل

10 راهکار برای افزایش فشار آب در منزل

فشار آب یک ویژگی مهم است که جریان آب را به طور روان و کارآمد در سراسر خانه شما حفظ می کند. فشار کم آب می تواند یک ناراحتی بزرگ باشد، در نتیجه جریان آب کم است که دوش گرفتن، شستن ظروف و سایر کارهایی که نیاز به جریان ثابت آب دارند را دشوار می کند.

اگر در خانه خود با مشکلات فشار آب مواجه هستید و از کارهای روزمره مانند دوش گرفتن، شستن ظرف ها و شستن لباس ها ناامید هستید، می توانید برای افزایش فشار آب در خانه خود به اقدامات زیر متوسل شوید.

شناسایی علل فشار کم آب

اولین قدم برای حل مشکل فشار کم آب، تعیین علت آن است. در اینجا چند علت رایج وجود دارد:

  • گرفتگی لوله. که می تواند به دلیل تجمع مواد معدنی، زنگ زدگی یا زباله باشد.
  • خوردگی یا عملکرد نادرست شیر به دلیل سایش و پارگی یا تجمع مواد معدنی.
  • رگولاتور فشار نادرست. این دستگاه معمولاً در منبع اصلی آب قرار دارد و وظیفه کنترل فشار در خانه را بر عهده دارد.

فشار آب

10 راهکار برای افزایش فشار آب در منزل

1- افزایش فشار آب با تقویت کننده فشار آب

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش فشار آب در خانه، نصب یک تقویت کننده فشار آب است. تقویت کننده فشار فشار آب ورودی به خانه را افزایش می دهد که یا مستقیماً از منبع شهری یا از چاه به خانه شما پمپ می شود.

این دستگاه می تواند مقدار آب موجود را در هر زمان به طور چشمگیری افزایش دهد و موارد فشار کم آب را کاهش دهد و دوش گرفتن طولانی و داغ و انجام کارهای دیگری که نیاز به جریان مداوم آب دارند را آسان تر کند.

 

2- افزایش فشار آب با یک تنظیم کننده فشار جدید

فشار کم آب در خانه نیز ممکن است ناشی از عملکرد نادرست تنظیم کننده فشار باشد. این دستگاه معمولا در نزدیکی منبع اصلی آب قرار دارد و وظیفه کنترل فشار آب را بر عهده دارد.

یک رگولاتور فشار نادرست ممکن است باعث نوسان فشار آب در داخل خانه شود و در نتیجه فشار آب بالا باشد که می تواند به لوله ها و وسایل در سراسر خانه آسیب برساند.

به همین دلیل، یافتن منبع مشکل و تعویض یا تعمیر تجهیزات معیوب در اسرع وقت بسیار مهم است.

 

3- تعویض وسایل لوله کشی قدیمی برای افزایش فشار آب

اگر فشار آب پایینی دارید، یکی از دلایل ممکن است قدیمی بودن وسایل لوله کشی باشد که با گذشت زمان ممکن است آسیب ببینند و شروع به نشت کنند.

ساده ترین راه حل این است که به سادگی هر وسیله لوله کشی فرسوده یا آسیب دیده را با یک لوله جدید از فروشگاه سخت افزار محلی خود جایگزین کنید.

 

4- تعویض شیلنگ نشتی

یکی دیگر از دلایل رایج فشار کم آب، نشتی شلنگ است. اگر با کاهش فشار مواجه هستید، ممکن است به دلیل شل بودن اتصال در خانه شما باشد که به دلیل آسیب یا فرسودگی آب را به درستی نگه نمی دارد.

این معمولاً به دلیل فرو ریختن شلنگ، شل شدن اتصال، نشتی اتصال یا حتی شلنگ قدیمی آسیب دیده ایجاد می شود. برای تعمیر این مشکل، باید یک بازرسی فیزیکی از تمام اتصالات انجام دهید تا کوپلینگی که شلنگ را به شیر شما متصل می کند، پیدا کنید. اگر آسیب دیده یا فرسوده شده است، آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید.

 

5- تعویض سر دوش

یکی دیگر از دلایل رایج فشار کم آب فرسوده شدن سر دوش یا نشتی شیر آب است. با گذشت زمان، سرهای دوش ممکن است در اثر استفاده مکرر آسیب ببینند و با سرعت بیشتری شروع به نشت آب کنند.

این می تواند باعث کاهش فشار در سراسر خانه شود و حتی می تواند منجر به کاهش فشار آب در نقطه مبدا شود. به همین دلیل، مهم است که سر دوش خود را هر چند ماه یکبار برای علائم ساییدگی و نشتی قابل توجه بررسی کنید.

اگر سر دوش شما آسیب دیده یا فرسوده شده است، بهتر است آن را از فروشگاه سخت افزاری محلی خود تعویض کنید.

فشار آب دوش

6- قطع کردن دستگاه های صرفه جویی آب

بسیاری از خانه های مدرن مجهز به دستگاه های خاصی از جمله هواکش و سر دوش کم جریان هستند که با هدف کاهش مصرف آب نصب شده اند. با این حال، این دستگاه ها همچنین می توانند منجر به مشکلات مهمی در مورد فشار آب خانه شوند، زیرا جریان آب را از طریق شبکه لوله کشی شما محدود می کنند.

برای رفع این مشکل، می توانید تمام دستگاه های صرفه جویی در مصرف آب را جدا کرده و اجازه دهید فشار آب به حالت عادی بازگردد. این می تواند یک راه حل موقت در حین تکمیل تعمیرات و تعویض خود باشد.

 

7- تعویض شیر آب که نشتی دارد.

یکی دیگر از دلایل رایج فشار کم آب، نشتی شیر آب است. مهم است که شیر آب را به آرامی کار کند و اجازه دهید فشار آب تمام خانه شما را پر کند قبل از اینکه آب را ببندید.

در غیر این صورت، خطر مسدود کردن مقدار قابل توجهی از جریان آب و ایجاد فشار کم در سراسر خانه را دارید. برای رفع این مشکل، به سادگی شیرهای فرسوده یا آسیب دیده را با شیرهای جدید از فروشگاه سخت افزار محلی خود تعویض کنید.

 

8- تعویض آبگرمکن

یکی دیگر از دلایل رایج فشار کم آب، معیوب بودن آبگرمکن است. با گذشت زمان، آبگرمکن‌ها ممکن است شروع به خرابی کنند و ممکن است توانایی گرم کردن مناسب آب را از دست بدهند و فشار آب را در سراسر خانه مختل کنند.

به همین دلیل، مهم است که هر چند سال یک بار آبگرمکن خود را برای علائم فرسودگی یا آسیب بررسی کنید و در صورت لزوم، آبگرمکن خود را با آبگرمکن جدید از فروشگاه سخت افزار محلی خود تعویض کنید.

 

9- تنظیم فشار سوئیچ در مخزن

یکی دیگر از دلایل رایج فشار کم آب، خرابی سوئیچ فشار است. این دستگاه معمولاً در نزدیکی منبع اصلی آب قرار دارد و وظیفه تغییر فشار در خانه شما را بر عهده دارد. با این حال، این دستگاه می تواند به مرور زمان خراب شود و در نتیجه فشار آب در کل خانه کم شود.

به همین دلیل، مهم است که به طور منظم سوئیچ فشار خود را هر چند سال یکبار (یا در صورت لزوم به دفعات بیشتر) نگهداری و تنظیم کنید تا مطمئن شوید که تمام وسایل به درستی آب مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

 

10- لوله کشی کل خانه را در نظر بگیرید.

اگر مشکل فشار آب کم در خانه خود دارید، ممکن است به دلیل معیوب بودن لوله متصل به منبع اصلی آب باشد. به همین دلیل، مهم است که تمام لوله‌های متصل به منبع اصلی آب را برای علائم سایش یا آسیب بررسی کنید.

ممکن است بخواهید به استخدام یک لوله کش برای نصب مجدد لوله کشی در سراسر خانه خود فکر کنید تا به طور قابل توجهی مشکلات فشار کم آب را کاهش دهید و همچنین احتمال آسیب های غیر منتظره در آینده را کاهش دهید.

 

نتیجه گیری

فشار کم آب ممکن است ناشی از تعداد زیادی از مشکلات سیستم لوله کشی شما باشد، از جمله وسایل لوله کشی فرسوده، رگولاتور فشار ناقص، شلنگ یا سر دوش معیوب، یا حتی مشکلاتی در منبع اصلی آب شما.

با این حال، چندین مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند فشار آب را افزایش دهید، از جمله بازرسی ها و تنظیمات ساده، نصب یک بوستر پمپ و لوله کشی مجدد.

علاوه بر این، نگهداری و تمیز کردن منظم می تواند به حفظ فشار مناسب آب کمک کند. اگر مطمئن نیستید که چگونه ادامه دهید، با یک متخصص حرفه ای مشورت کنید تا بهترین اقدام را تعیین کنید.


حل مشکل کمبود فشار آب

3 thoughts on “10 راهکار برای افزایش فشار آب در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *