لوازم جانبی پمپ اب

کلید اتوماتیک پمپ آب

در پمپ های آب در مصارف خانگی که پمپ به صورت پیوسته در حال کارکردن نیست نیاز به قطعه جهت تنظیم کارکرد مناسب پمپ می باشد. برای این منظور از کلید اتوماتیک پمپ آب یا کلید خودکار پمپ آب استفاده می‌شود. این قطعه که در مصارف صنعتی نیز کاربرد دارد، جهت تنظیم فشار منبع تحت فشار و همچین کنترل فشار در سیستم آب رسانی مورد استفاده قرار می گیرد. کلید خودکار ساز پمپ آب با تنظیم حداقل فشار، پمپ را روشن می کند و با قطع فشار جریان، آبرسانی را قطع می کند. اتوماتیک پمپ آب از مهم ترین بخش های سیستم آبرسانی و پمپ ها است. در ادامه همراه این مقاله از مشهد گستر باشد تا با خودکار پمپ بیشتر آشنا شوید.

در پمپ های آب در مصارف خانگی که پمپ به صورت پیوسته در حال کارکردن نیست نیاز به قطعه جهت تنظیم کار کرد مناسب پمپ می باشد. برای این منظور از کلید اتومات پمپ آب یا کلید خودکار پمپ آب استفاده می‌شود. این قطعه که در مصارف صنعتی نیز کاربرد دارد، جهت تنظیم فشار منبع تحت فشار و هنین کنترل فشار در سیستم آب رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.

این قطعه همراه تجهیزاتی مانند مانومتر فشار، پنج راهی، مخزن تحت فشار جهت کنترل فشار یا به عبارتی خودکار کردن پمپ استفاده می‌شود. کلید خودکار پمپ آب با تنظیم حداقل فشار پمپ را روشن می کند و با قطع فشار جریان، آبرسانی را قطع می کند. اتوماتیک پمپ آب از مهم ترین بخش های سیستم آبرسانی و پمپ آب است. این قطعه همراه تجهیزاتی مانند مانومتر فشار، پنج راهی، مخزن تحت فشار جهت کنترل فشار یا به عبارتی خودکار کردن پمپ استفاده می‌شود. در ادامه همراه این مقاله از مشهد گستر باشد تا با خودکار پمپ بیشتر آشنا شوید.

کلید اتوماتیک پمپ اب

کلید های پمپ اب که نمونه اش را دی تصویر روبرو مشاهده مینمایید  وظیفه ی فرمان دادن به پمپ اب و قطع و وصل نمودن برق پمپ اب را دارا میباشد .

اگر جنس کلید کنترل اتوماتیک پمپ اب نا مرغوب باشد احتمال خسارت وارد شدن به پمپ اب زیاد میباشد زیرا عملکرد نادرست کلید اتوماتیک باعث کارکرد یکسره پمپ و در نتیجه امدن فشار به قسمت پروانه و دیفیوزر و یا گریپاژ نمودن پمپ اب می شود.


فروشگاه

کلید اتوماتیک پمپ آب

توضیحی راجع به پرشر سوییچ

در بازار تاسیسات داخل کشور بیشتر منظور از کلید اتومات، سوییچی مکانیکی است که در سیستم آبرسانی ساختمان ها استفاده می شوند و با نام های  کلید اتومات پمپ آب، پرشر سویچ، اتومات پمپ و کلید اتوماتیکی فشار نیز شناخته می شود. 

کلید های پمپ اب باید توسط سرویسکار ماهر و مجرب نصب و راه اندازی گردد تا از ورود خسارت احتمالی بعد از نصب جلوگیری شود در نتیجه تیم تخصصی مشهد گستر این خدمات را با یک تماس به همشهریان گرامی ارائه میدهد جهت برقراری تماس و ثبت درخواست تعمیرات و نصب خود میتوانید با شماره های تماس 09157058912 – 38695089 دفتر خدمات در مشهد تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت نسبت به انجام امورات محوله اقدام و مشکل بر طرف شود .

کلید اتوماتیک پمپ آب

کلید های پمپ اب خانگی که برای استفاده در موارد افزایش فشار اب در طبقات ساختمان استفاده میشود دارای دو عدد پیچ تنظیم کنترل قطع و وصل کردن پمپ اب میباشد که توسط سرویسکار با تجربه و با مهارت اجرایی نصب و راه اندازی کلید های اتوماتیک پمپ اب میتواند تنظیم گردد.

در تصویر مقابل این پیچ های تنظیمی که راجع با ان صحبت نمودیم را مشاهده مینمایید .

پیچ کوچکی که زیر ان فنر کوچک دارد مربوط به کنترل فشار حد بالای پمپ اب میباشد .

پیچ بزرگ هم مربوط به کنترل فشار حد پایین میباشد که باید به صورت صحیح با توجه به لوله کشی های مربوط به ساختمان و ارتفاع طبقات تنظیم گردد.

8 نکته تنظیم کلید اتوماتیک پمپ و مخزن تحت فشار

  • این سوییچ مکانیکی دارای دو پیچ تنظیم است.
  • پیچ بزرگتر برای تنظیم همزمان فشار مینیمم و ماکسیمم است.
  • بصورت تنظیم کارخانه بین آنها ، ۲۸ پی اس آی یا ۲ بار فاصله وجود دارد. با چرخاندن ساعتگرد پیچ تنظیم ( تقریبا هر ۳٫۵ دور یک بار ) فشار مینیمم و ماکسیمم هم زمان بالا می رود.
  • برای تغییر فشار ماکسیمم به تنهایی از پیچ کوچکتر استفاده می شود.
  • به عبارت دیگر کم و زیاد کردن دامنه فشار بین بالا و پایین (دلتا پی ) به کمک این پیچ کوچک انجام می شود.
  • با چرخاندن ساعتگرد آن فشار ماکسیمم افزایش می یابد.
  • این سوییچ مکانیکی در نقطه مینیمم فشار برق پمپ را وصل می کند و در نقطه ماکسیمم فشار برق پمپ را قطع می کند.
  • در ادامه روش ساده تنظیم عملیاتی کلید اتومات یا سوییچ مکانیکی تنظیم فشار را شرح خواهیم داد.
  • توجه فرمایید من بعد ما به جای سوییچ فشار مکانیکی را از اسم کلید اتومات مکانیکی پمپ آب استفاده می کنیم.

ست کنترل یا کلید دیجیتال پمپ آب

نوع دیگر کلید اتومات که دیجیتالی است و بیشتر در بازار تاسیسات ایران به عنوان ست کنترل شناخته می شود.

 کارکردش با کلید مکانیکی فشار متفاوت است و وقتی کارآمد است که برای یک ساختمان نهایتا یک یا دو طبقه استفاده شود.

این کلید در شرایطی استفاده می شود که بخواهیم از منبع تحت فشار استفاده نکنیم. به این ترتیب به کمک کلید اتومات الکترونیکی (دیجیتالی) می توان از منبع تحت فشار استفاده نکرد.

البته هر بار که شیر باز می شود بلافاصله پمپ روشن می شود و تا زمان باز بودن شیر پمپ روشن خواهد ماند. طبعا در این روش  استهلاک پمپ و ضربات کله قوچی  بیشتر خواهد بود.

از اینجا به بعد ما “ست کنترل” را کلید دیجیتال پمپ آب می نامیم.

کلید اتوماتیک پمپ آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *